The Shard

londyn-bg-header-title.png
     
         
 
 

The Shard

 

The Shard je moderní mrakodrap, který byl dokončen v roce 2012 a v té době se jednalo o nejvyšší budovu Evropy. Vyhlídková observatoř v 72. patře nabízí úchvatné výhledy kolem dokola na celý Londýn. Mrakodrap stojí ve čtvrti Southwark, která se nachází u jižního břehu Temže v bezprostřední blízkosti centra města. Mrakodrap měří 310 metrů a obzvláště působivě vypadá zejména v noci, když se díváte z protějšího břehu. Věž se skleněnou fasádou se zužuje směrem k vrcholu a opravdu tak připomíná "střep", podle kterého nese jméno. Design je navržen tak, aby rozptyloval přebytečné teplo jako radiátor a byly ušetřeny náklady na klimatizaci.

          

Foto 3 - Paul Appleyard

Budova je multifunkční, jelikož ve spodnějších patrech se nachází hotel a kanceláře, zatímco v horních patrech najdete luxusní rezidenční byty a vyhlídková observatoř. Právě observatoř je vyhrazeno několik nejvyšších pater. Vyhlídka se oficiálně nazývá The View from The Shard, od začátku dubna do konce října je přístupná veřejnosti od 10.00 do 22.00, přičemž poslední možný vstup je ve 20.30. Od listopadu do konce března potom můžete vyhlídku navštívit od čtvrtka do soboty ve stejný čas a od neděle do středy pouze do 19.00 s posledním vstupem v 17.30. Observatoř je uzavřena pouze 25. prosince. Mrakodrap nabízí unikátní možnost navštívit vyhlídku znovu zdarma v případě nepřízně počasí.

Ceny vstupenek (uvedené ceny jsou orientační, pro aktuální ceník navštivte oficiální stránky, vstupenky je nutno zakoupit předem online na konkrétní datum a čas).

DospělíDětiStudentiZdravotně postižení
£24.95£18.95£19.95£20.95

Sestavte si vlastní zájezd do Londýna!

 

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje