Cambridge a Oxford

londyn-bg-header-title.png
     
         
 
 

Cambridge a Oxford

 

Z Londýna lze snadno vycestovat do přilehlých měst, která jsou s centrem propojeny velmi dobrou infrastrukturou. Za návštěvu jistě stojí rivalská města Cambridge a Oxford, která se pyšní nejstaršími a nejprestižnějšími univerzitami v Anglii. Pokud se chystáte vycestovat na jaře, neměli byste zmeškat tradiční závod univerzitních veslic na řece Temži, který má již více jak stopadesátiletou tradici. Obě města se nachází do hodiny a půl cesty od Londýna.

          

Foto 2 - David Purchase, Foto 3 - Andrew Dunn

Z Londýna do Oxfordu se dostanete pohodlně vlakem, který jede z centra zhruba hodinu. Zpáteční jízdenku ve špičku koupíte i za 50 liber (cca 1 500 Kč), ale pokud si vyberete méně vytížený spoj a lístek si koupíte s dostatečným předstihem, můžete se dostat i na ceny kolem 18 liber (540 Kč) za cestu tam a zpět. Autem trvá cesta asi hodinu a půl, podle dopravní situace a cesty, kterou si vyberete.

 

Cesta vlakem do Cambridge trvá jen o něco málo déle než do Oxfordu - pár minut přes hodinu. Pokud jízdenky nekoupíte s dostatečným předstihem, můžete zaplatit opravdu velké částky - za cestu tam a zpět až 45 liber (asi 1350 Kč). Když si však lístek zakoupíte alespoň několik dní předem a zvolíte čas mimo špičku, můžete mít zpáteční jízdenku i za velmi přijatelných 12 liber (360 Kč). 

Sestavte si vlastní zájezd do Londýna!

 

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje