Zájezdy do Londýna | Dovolená v Londýně

londyn-bg-header-title.png
     
         

Zájezdy do Londýna


Zájezd do Londýna
si můžete užít kdykoli v roce. Za víkend se stihnete projít kolem hlavních dominant, město Vás však neunaví ani pokud se rozhodnete zůstat celé týdny. Nejoblíbenějším způsobem, jak nasát trochu atmosféry nebo vzít útokem místní obchody, je pobyt na prodloužený víkend (více v sekci Eurovíkendy). Pokud chcete prozkoumat i okolí Londýna, kde leží nemálo půvabných a historicky zajímavých sídel, nabízí se dvou až třítýdenní zájezdy do Londýna s výlety do okolních regionů.

Nejlevnější zájezdy do Londýna

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Londýna!

 

 
 

Doprava v Londýně


Po městě se lze pohybovat 
nejpohodlněji metrem, kterému Britové neřeknou jinak než "underground". Zorientovat se v něm může chvilku trvat, čítá totiž 12 linek a neuvěřitelných 274 stanic. Není výjimkou, že některá ze stanic nebo celých linek zůstane dočasně mimo provoz, což se dozvíte až z tabulí v metru. Alternativ je ale dost a žádný turista by si neměl nechat ujít alespoň jednu vyhlídkovou jízdu městem v takzvaném double-deckeru, červeném patrovém autobuse, který je součástí hromadné dopravy. Pokud Vás zajímá, jak se dostat z letiště do centra města, navštivte naši stránku Letiště Londýn.

          

Volný čas v Londýně


Londýn
je plný galerií a muzeí, a tak příznivci umění nebudou tratit. Snad nejrozsáhlejším muzeem je British Museum, které má ve své sbírce artefakty z celého světa. Vyhledávanými atrakcemi všech příznivců malířství jsou National Gallery a National Portrait Gallery, obě ležící v horní části Trafalgarského náměstí. Moderní umění nalezneme v Tate Modern, módou a designem se zabývá Victoria and Albert Museum. Je až neuvěřitelné, že si všechny tyto skvosty můžeme prohlédnout bez vstupních poplatků. V Londýně je rovněž plno muzeí se zaměřením na přírodní vědy. Vaší pozornosti by neměla ujít dvě situovaná v South Kensingtonu, Science Museum a Natural History Museum jež se kromě exponátů pyšní nádhernou budovou. Nepočítejte s tím, že byste tato muzea proběhli za hodinku, nabízejí tolik expozic a interaktivních programů, že v každém ztratíte půlden, ani nebudete vědět jak.

Pro ty, kteří touží shlédnout jedno z proslulých londýnských divadelních či muzikálových představení, je tu West End, centrum londýnských divadel. Jeho část Leicester Square je známá filmovými premiérami. Sportovní fanoušci zase mohou vyrazit na tenisové kurty Wimbledon, které každoročně počátkem léta hostí známý grandslamový turnaj a celoročně je tu otevřené tenisové muzeum. Fotbaloví příznivci jistě nezapomenou navštívit čtvrť Chelsea a Wembley Stadium.

Londýnské parky


K Londýnu neodmyslitelně patří jeho rozlehlé parky. Největším z nich je Hyde Park, známý především díky Speaker´s Corner, kde každý může vyjádřit svůj vlastní názor na jakékoliv téma. Dalším známým parkem je Regent´s Park, který leží v severní části města. Jeho součástí je zoologická zahrada a muzeum voskových figurín Madame Tussauds. V East Endu je to pak Greenwich Park, jehož součástí je Námořní museum a Královská observatoř. Parkem prochází nultý poledník, který o hodinu odděluje Spojené království od zbytku Evropy. Nejpůvabnějším parčíkem je St.James Park poblíž Buckinghamského paláce, kde není problém přímo z ruky nakrmit veverky nebo pozorovat několik druhů vodního ptactva. Londýňané svou zeleň milují – přeje-li tomu počasí, je jakýkoli trávník v centru plný kravaťáků, kteří si sem přišli sníst oběd. V parcích se také běhá a bruslí jako o život.

Nákupy v Londýně


Pro mnoho lidí je Londýn Mekkou módy a nakupování, a tak jistě stojí zato navštívit nejznámější nákupní centra. Oxford street a křižovatka Oxford Circus v jejím středu je plná obchodů zvučných značek, ale najdeme tu i obchůdky přistěhovalců a krámky se suvenýry. Většina návštěvníků Londýna si nenechá ujít v Knightsbridge situovaný Harrods, který je se svými 330 různými odděleními jedním z nejluxusnějších londýnských obchodních domů. Co se týče nákupů s dětmi, ty si jistě přijdou na své v kouzelném světě Hamleys na Regent Street, jednom z největších hračkářství světa, kde si mohou většinu hraček sami ozkoušet.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Počasí v oblasti London

Aktualizováno 13/03/2016 00:20mlhavomlhavo5 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje