Letiště Londýn | Letecky do Londýna

londyn-bg-header-title.png
     
         
 
 

Londýnská letiště

 

Dříve než pořídíte letenku do Londýna, rozvažte, na které letiště se chcete dostat. Za cestu z nich se totiž také platí.

Nejrychlejším způsobem dopravy do Londýna je zaručeně letadlo. Letenky jsou sice dražší než jízdenky, avšak cestu z Prahy do Londýna lze překonat v méně než dvou hodinách. Ceny zpátečních letenek se pohybují kolem 3 000 Kč včetně letištních poplatků. Většina společností navíc nabízí levnější varianty letů v programech first minute a last minute. Ještě níže může cena jít u nízkonákladových společností jako EasyJet, musíte ale počítat s dopravou z některého ze vzdálenějších letišť. K Londýnu jich totiž přiléhá hned několik:

  • Heathrow (největší evropské letiště)
  • Gatwick
  • Stansted
  • Luton
  • City

Máte-li tu možnost, vyberte si cílové letiště s ohledem na místo svého ubytování v Londýně, ušetříte tím spoustu času.

S výjimkou Heathrow a City, které jsou přímo na metru, se dostanete do centra pohodlně vlakem či autobusem. Využití železniční sítě zaručuje stoprocentně nejrychlejší přepravu, rychlost je však započtena v ceně jízdenky.  Cena jedné cesty se pohybuje v rozmezí 10-17 liber. Vlaky vyjíždí ze všech výše zmiňovaných letišť mimo London City Airport pravidelně každých 15 minut. Délka jízdy do středu Londýna se liší v závislosti na vzdálenosti letiště. Cesta z letiště Heathrow je nejkratší a trvá přibližně 20 minut, Gatwick je vzdálený 30 minut, Luton a Stansted téměř hodinu jízdy. Dalším způsobem je využití speciálních autobusových spojů. Autobusy zvané coach jsou vypravovány každých 15-20 minut, cesta jim trvá 70-115 minut a jejich cena se pohybuje okolo 7-14 liber. Z letiště Heathrow a City se lze také dostat běžnými linkami, konkrétně linkou X26 pro Heathrow a 474 pro City. Jejich výhodou je hlavně cena. Za jednu jízdu zaplatíte pouhé 2 libry.

Mezi půlnocí a pátou hodinou ranní však na žádnou veřejnou dopravu na letišti (včetně metra) nenarazíte, a tak, pokud si nechcete pronajmout auto, Vám nezbude nic jiného než využít služeb taxi. V tomto případě se připravte na částku dosahující nejméně 25 liber pro City a 70 liber pro nejvzdálenější Stansted.

Nejširší nabídku letenek do Londýna za skvělé ceny najdete na našich stránkách letenky.travel.cz. Stačí si vybrat a letenku jednoduše zakoupit online!

Doprava z letiště Heathrow do centra Londýna

 

Letecké zájezdy do Londýna

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Počasí v oblasti London

Aktualizováno 13/03/2016 00:20mlhavomlhavo5 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje