Počasí Londýn | Teploty Londýn

londyn-bg-header-title.png
     
         
 
 

Počasí v Londýně

 

O londýnském, potažmo britském počasí nekolují valné pověsti. Velkou část roku je tam přitom daleko vlídněji, než ve střední Evropě.

O Londýně se často hovoří ve spojitosti s počasím. Většina lidí si v tomto kontextu vybaví nevlídný déšť, mlhu a smog. I když londýnské počasí dokáže být opravdu nevyzpytatelné a dešťové přeháňky přichází často bez ohlášení, ranní přízemní mlha a smog způsobený výpary z továren jsou díky regulacím už dávno minulostí. Londýn leží v mírném podnebním pásu, teploty proto během roku nedosahují žádných extrémních hodnot. Letní teploty se většinou pohybují okolo příjemných 22 °C . Zimy jsou mírné s teplotou, která málokdy klesne pod bod mrazu, sněží jen výjimečně. Díky počasí bez velkých výchylek tak turistická sezóna v Londýně nikdy nekončí.

Last minute zájezdy do Londýna

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Průměrné teploty v Londýně

 

Zdroj: weatherspark.com

V grafu můžete vidět celoroční průměrné nejvyšší (červená) a nejnižší (modrá) teploty v Londýně během roku. Průměrná teplota v Londýně se během roku většinou pohybuje mezi 3 °C a 23 °C a jen výjimečně se dostane pod -1 °C nebo přes 27 °C.

 Jaro v Londýně

Jarní počasí v Londýně je nepředvídatelné. Stejně jako na množství srážek můžete narazit i na slunečné počasí s teplotami kolem 20 °C. Od konce března jsou stromy v rozkvětu, ptáci cvrlikají a dny se prodlužují. V březnu se teploty pohybují v průměru ještě kolem 10 °C, v květnu až kolem 15 °C. Aprílové počasí je zde ve znamení častých, ale krátkých srážek. 

 Léto v Londýně

Počasí v Londýně je nepředvídatelné v každém ročním období, i v létě byste tedy měli být připraveni téměř na cokoliv. Můžete zde zažít týden neustálého deště stejně pravděpodobně jako týden slunečného počasí a teplotami nad 25 °C. Je možné, že nepředvídatelnost dělá počasí tak oblíbeným tématem pro diskuzi mezi Brity. Nejvyšší průměrná teplota je v Londýně v červenci a srpnu. Během léta zde můžete narazit i na teploty přes 30 °C, je to však mnohem méně časté než v kontinentální Evropě. Na konci léta jsou běžné bouřky a krátké lijáky, které však odezní dříve než ve zbytku roku.

 Podzim v Londýně

Začátek podzimu bývá v Londýně ve znamení příjemných teplot, ideálních pro poznávání. Během října začínají teploty klesat a lehce přibývá srážek. V listopadu se dny znatelně zkracují a zima už začíná klepat na dveře, výjimečně však můžete narazit i na slunečné počasí s teplotami kolem 15 °C.

 Zima v Londýně

Zima bývá v Londýně chladná, ne však tak chladná jako ve střední Evropě. Poslední londýnské zimy byly teplotně nadprůměrné. Naposledy si Londýňané užili pořádnou zimu v roce 2009, kdy byl Londýn zasažen (podobně jako zbytek země) sněhovou bouří, která je zde jinak výjimečná. Kvůli tepelnému ostrovu se v Londýně setkáte s dlouhodobějším sněhem opravdu málokdy. Teploty kolem bodu mrazu nejsou velká vzácnost, o moc nižších teplot se však pravděpodobně nedočkáte. Leckdo vám řekne, že není nic hezčího než zimní slunečný den v Londýně, bohužel mnohem častější jsou ty šedivé.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Počasí v oblasti London

Aktualizováno 13/03/2016 00:20mlhavomlhavo5 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje