Trafalgar Square se stane místem velkolepé slavnosti, konat se zde bude Festival světla - Diwali in London 2013 - Aktuálně o Londýně | Co se děje v Londýně

londyn-bg-header-title.png
     
         
Blogy »

Trafalgar Square se stane místem velkolepé slavnosti, konat se zde bude Festival světla - Diwali in London 2013

Nejen Londýňané jsou v neděli 27. října 2013 srdečně zváni, aby se v centru města zapojili do obrovského každoročního "Festivalu světla" a jedné z největších světových oslav - Diwali in London 2013, kterou vám přinese tato extravagantní kulturní akce přímo na Trafalgar Square. Zváni jsou všichni, kteří svými živými oslavami a tradiční hrou světel (včetně barevných ozdob) slibují rozsvítit Trafalgarské náměstí v tradičním indickém stylu.
Diwali, známý jako slavnost světel, totiž znamená vítězství dobra nad zlem, světla nad temnotou a paprsek naděje nad zoufalstvím. Doslovně znamená "řadu lamp". Nadšeně je oslavován po celém světě lidmi všech národností, ras a náboženství a označuje nám nové začátky a obnovení závazku k rodinným hodnotám. Tradičně symbolizuje radost, lásku, reflexe, rozlišení, odpuštění, světlo a poznání. Svátek Diwali, který nám prostě vytváří kouzelný svět radosti a veselí, je ve skutečnosti pětidenní festival, který je například v Indii, Malajsii, Nepálu nebo Singapuru státním svátkem a slaví ho především Hinduisté, Sikhové a Džainisté. Diwali vždy začíná 15. dne hinduistického měsíce Kártik - 20 dnů po hinduistickém svátku Dasahra. Shoduje se s nejtemnější nocí v měsíci říjnu nebo listopadu, takže skutečné datum se liší rok od roku. V roce 2013 to však bude v neděli 3. listopadu. Město vítá festival světla s otevřenou náručí a je to jen další důkaz této "multi-kulturní nádhery" v Londýně. Během této akce se totiž Trafalgar Square transformuje do magické světelné show plné svíček, plovoucích luceren, barevných světelných dekorací a osvětlení, která do centra města přitahuje tisíce lidí. Letošní nabitý program tak zahrnuje nejen volnou zábavu, ale i tradiční směs moderní hudby a tance z komunitních skupin profesionálních umělců, řadu aktivit pro děti a chybět nebudou ani speciální menu v některých restauracích v Londýně. Velkolepé oslavy na Trafalgarském náměstí, které začínají ve 14.00 hod a ukončeny budou v 19.00 hod jsou zdarma a přístupné všem. 

 


 

další
 
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Počasí v oblasti London

Aktualizováno 13/03/2016 00:20mlhavomlhavo5 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje